Sprinkler Söndürme Sistemleri

Söndürücü maddenin yangın anında yukarıdan geniş bir alana püskürtülmesi ilkesiyle çalışan sprinkler söndürme sistemleri sulu söndürme sistemleri arasında yer alır. Söndürücü olarak kullanılan su veya diğer kimyasalların yangın türüne göre müdahale etmesi, otomatik sistemlerin en ucundaki püskürtücü sprinkler kullanılarak yapılmaktadır.

Özellikle metrekaresi büyük olan tesisler, atölyeler veya işletmelerde tek bir sprink ile metrelerce alanın korunması, sprinkler söndürme sistemlerinin en büyük avantajlarından biridir. Sistemin sağlıklı çalışması için çeşitli kireçlenmeler, paslanmalar ve tıkanmaların periyodik olarak kontrol edilmesi gerekir.

Sprinkler Sondurme Sistemleri 1
Sprinkler Sondurme Sistemleri 2
Sprinkler Sondurme Sistemleri 3
Sprinkler Sondurme Sistemleri 4
Sprinkler Sondurme Sistemleri 5
Sprinkler Sondurme Sistemleri 6
Sprinkler Sondurme Sistemleri 7
Sprinkler Sondurme Sistemleri 8

Sprinkler Sistemi Ne Demek?

Yangın söndürme ve yangından korunma amaçlı otomatik sistem ihtiyacı hasıl olduğunda çoğu ticaret erbapları veya işletme sahipleri sprinkler sistemi ne demek sorusunun yanıtını detaylı olarak bulmak istemektedirler. Sistemin nasıl çalıştığını, ne kadar maliyetli olduğunu, kaç yıl kullanılacağını ve verimliliğini öğrenip, binalarına veya korunacak diğer alanlarına bu sistemin uygun olup olmadığını araştırmaktadırlar.

Yangın sektörüne yıllarını vermiş bir firma olarak uzman mühendislerimiz aracılığıyla korunacak alanların ücretsiz keşfini gerçekleştirip müşterilerimizi en ince ayrıntısına kadar bilgilendiriyoruz. Hizmet içi eğitimler ile sprinkler söndürme sistemlerinin kullanımı konusunda bilgiler veriyoruz.

Sprinkler Sistemi Nasıl Çalışır?

Genelde yangın algılama ve ihbar sistemleri ile entegre olmuş şekilde monte edilen sprinkler sistemi nasıl çalışır hakkında bilgi verelim. Tankında bulunan söndürücü sıvıların belirli bir basınçla yangına müdahaleye başlaması, ihbar sistemlerinin yüksek ısıyı veya dumanı fark etmesiyle mümkün olmaktadır.

Sprinkler sistemlerde en uçta bulunan ve yüksek ısı ile patlayan camlar sayesinde püskürtme işleminin startı verilmiş olur. Yangına müdahale başlarken aynı anda görevli personelin fark etmesi için yangın kontrol panosuna uyarı gönderilir. Böylece sistem yangına müdahale ederken, görevliler profesyonel söndürme ekiplerine haber verip, yangının söndürülmesi ve soğutulması desteğini talep ederler.

Sprinkler Sistemi Fiyatları

Firmamız ticari hayatta yaşanan zorlukların farkında olarak tüm ürün fiyatlarında zaman zaman revizyon gerçekleştirdiği gibi sprinkler sistemi fiyatlarında da gerekli düzenlemeleri yapmaktadır. Değişen uluslar arası finansal durumlara rağmen müşterilerimizin ve tüketicilerin lehine kararlar alma ilkesini benimsiyoruz.

Sprinkler sistemi fiyatlarını öğrenmek için web sitemizdeki iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz ile yapacağınız tüm görüşmelerde karşılıklı saygı ve güven temeli oluşturulmaktadır.

Sulu Yangın Söndürme Sistemleri

İlgili yönetmeliklerde sulu yangın söndürme sistemlerinin nerelerde zorunlu olduğu belirtilmektedir. Suyun geniş bir alana yayılarak söndürmeyi gerçekleştirdiği sprinkler sistemler oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Yapılan saha araştırmalarında % 100’e yakın bir başarı oranına ulaşıldığı görülmektedir.

Bu başarı oranını korumak için sprinkler söndürme sistemleri hesabı firmamızın uzman mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Keşif aşamasından montaj, test ve devreye alma sürecinin sonuna kadar tüm deneyimli personelimiz yanınızda yer almaktadır. Olası problemlerde çözüm ortağınız olarak hızlı bir şekilde müdahale ediyor ve sorunların tamamen ortadan kalkması için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz.