Pano İçi Söndürme Sistemleri

Panolarda ve kablo yollarında kullanılan elektrik kabloları veya diğer elektronik birimlerin yangın ihtimalinde zarar görmemesi için pano içi söndürme sistemleri en ideal yangın söndürme sistemleri olmaktadır. Özelde kabloların genelde binadaki tüm elektrik devresinin, elektrikle çalışan makinelerin ve elektronik aletlerin güvenliğini sağlamak açısından müthiş bir görev üstlenmektedir.

Pano içi söndürme sistemlerinin en büyük avantajı personel fark etmeden yangına müdahale etmesidir. Daha sonra fark edilip gerekli bakım ve onarımlar yapılabilir. Küçük bir alana müdahale etmesine karşın koruduğu alan aslında bütün binadır.

Pano Ici Gazli Sondurme Sistemleri 1
Pano Ici Gazli Sondurme Sistemleri 2
Pano Ici Gazli Sondurme Sistmeleri 3
Pano Ici Gazli Sondurme Sistmeleri 4

Kısa bir sürede etkili olabilmesi için HFC 236 ea gazı kullanılmaktadır. Boru yöntemi veya tubing yöntemiyle pano içine yerleştirilmektedir. Mikro nitelikte olan pano içi söndürme sistemleri ağırlık ve hacim olarak da mikro ölçülerdedir. En ağırı 12 kg olan tüpler kullanılmaktadır.

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri

Tek bir noktadan başlayan yangın hızlı bir şekilde tüm elektriksel aksana yayılacağı için elektrik panosu yangın söndürme sistemleri kesinlikle bulundurulması gereken sistemlerdir. Büyük zararlar küçük müdahaleler ile önlenebilmektedir.

İletken olmayan gazlı söndürücüler vasıtasıyla söndürme işlemi yapılır. Otomatik olarak müdahale başlar ve müdahale sonrası kabloların renginde gazlı söndürücülerden kaynaklanan bir değişiklik veya koku olmaz.

Elektrik panolarında kablolar renklerine göre sınıflandırıldıkları için yangın sonrası renklerde bir değişim yaratmayan sistem olarak pano içi söndürme sistemleri en idealidir. Isı ile eriyen borular aracılığıyla yangının ve ısının olduğu bölge kısa zamanda kontrol altına alınır.

Pano İçi Gazlı Söndürme

Pano içi gazlı söndürme sistemleri FM 200, HFC 23, HCF 236 ve HFC 125 isimli gazların kullanıldığı sistemlerdir. Bu gazların ortak özelliği elektriği iletmemesi, renginin olmaması ve kokusunun bulunmamasıdır. Pano içlerinin yangın riskinden tamamen korunması için bu sistemler hayati önem taşır. Uzman mühendislerin ellerinden çıkan projeler ve tasarımlar % 100 verimli olmaktadır.

Hacim olarak küçük ancak ekonomik olarak büyük değerde olan bilişim materyalleri, güvenlik sistemlerindeki birimler ve elektrik kabloları pano içi gazlı söndürmenin büyük koruma sağladığı alanlar olmaktadır. Büyük yatırımlar ile girilen bilişim sektöründe küçük bir yangının oluşturacağı gecikme büyük finansal işlemlerin gecikmesine yol açar ve bu da beraberinde maddi kayıplar doğurur.

Pano İçi Söndürme Sistemleri Fiyat

Yukarıda da bahsettiğimiz maliyetli yatırımların korunması uğruna pano içi söndürme sistemleri fiyat araştırması yaparken, koruma sağlanan yatırımın büyüklüğünü göz ardı etmemek gerekir. Firmamız bütçe dostu fiyat politikası takip ederken sizlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Kendi maliyetinden çok daha büyük yatırımları koruyacak olan pano içi söndürme sistemleri, kendisi küçük etkisi büyük sistemlerdendir. Web sitemizden iletişime geçerek hemen ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Keşiften sonra fiyatlandırma aşamasında karşımıza net bir tablo çıkmaktadır. Talep edeceğiniz yan birimlerin maliyeti arttıracağını unutmayınız.