FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri içerisinde en yaygın olarak kullanılan ve oldukça etkili sonuçlar veren FM 200 gazlı söndürme sistemleri, tüplerin içinde yer alan kimyasal maddelerin manuel veya otomatik olarak yangın üzerinde püskürtülmesi prensibi ile çalışmaktadır.

Yangınların henüz başlangıç seviyesinde kontrol altına alınması birçok maddi ve manevi kaybın önlenmesi açısından mühimdir. Bu yüzden yangında korunmak için aslında önleme sistemleri de diyebileceğimiz söndürme sistemlerinin bulundurulması büyük önem arz etmektedir.

Fm200 Gazli Sondurme Sistemleri 1
Fm200 Gazli Sondurme Sistemleri 2
Fm200 Gazli Sondurme Sistemleri 3
Fm200 Gazli Sondurme Sistemleri 4
Fm200 Gazli Sondurme Sistemleri 5
Fm200 Gazli Sondurme Sistemleri 6
Fm200 Gazli Sondurme Sistemleri 7
Fm200 Gazli Sondurme Sistemleri 8

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Özellikleri

Renksiz olması, söndürme esnasında çevredeki değerli veya değersiz maddelere zarar vermemesi ve etkili söndürücülüğü FM 200 gazlı söndürme sistemleri özeliklerinden başlıca olanlarıdır. Yüksek ısının etkisi ile erimeye yüz tutmuş her şeyin üzerini kaplayarak hem ısıyı düşürür hem de bölgeyi soğutur. Böylece yangının bir daha tutuşması veya başlaması riskinin önüne geçmiş olur.

Otomatik FM 200 gazlı söndürme sistemleri farklı ayar verilebilse de minimum 8 saniye içinde alevlerin üzerine kimyasal söndürücülerini püskürtmüş olur. Otomatik sistemlerdeki algılama ve ihbar sistemlerinin yüzde 100 sağlıklı çalışması yangına müdahale için önemlidir.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Bakımı

Her söndürme sisteminde ve cihazında olduğu gibi FM 200 gazlı söndürme sistemleri bakımı da profesyonel olarak gerçekleştirilmelidir. Düzenli olarak yapılan bakımlar eskiyen parçaların değiştirilmesi, işlevini yitiren birimlerin yenilenmesi, söndürücü ajanların doldurulması ve yangın sonrası genel elden geçirme işlemleri uzman ekipler tarafından yapılmalıdır.

Periyodik bakım hizmetimiz ile söndürme sistemlerinizin gaz basınçlarını ölçüyor, her ana riskli bir durum ortaya çıkacakmış gibi düzenlemelerimizi gerçekleştiriyoruz. Yangını söndürmek yerine önlemek anlayışıyla tüm cihazlarınızın da bakımını bu suretle sözleşme kapsamında yerine getiriyoruz.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Teknik Şartnamesi

Söndürme sistemleri siparişlerinde firmaların ilgili yönetmeliklerden ve standartlardan faydalanarak oluşturduğu FM 200 gazlı söndürme sistemleri teknik şartnamesi firmaların yoğun şekilde odaklanması gerektiği noktalardan birisidir. İstenen söndürme sisteminin bütün teknik detaylarını içeren bu şartnameler firmaların uyması gereken standartları ve ölçüleri içerir.

FM 200 söndürme sistemlerinin çalışma prensibi, genel özellikleri, teknik özellikleri, ekipmanları, silindirleri, vanaları, tetikleme mekanizması, nozul ve kolektörler, boruları, basınç anahtarı, montaj destek elemanları, söndürme kontrol paneli, algılayıcı mekanizması, bekletme butonu, boşaltma butonu, sireni, projelendirmesi, montajı, standartları, onayı, testleri, eğitimi, bakımı ve onarımı teknik şartnamede en ince detayına kadar yer alan bilgilerdir.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Fiyatları

Firmamızın yıllardır uyguladığı fiyat politikasından FM 200 gazlı söndürme sistemleri fiyatları da aynı şekilde tarifelendirilmektedir. Kaliteli ürünlerimiz ve hatasız işçiliğimiz ile sektörün en önemli yangın firmalarından biri olma hevesiyle başladığımız serüvenimiz başarıyla devam etmektedir. Müşterilerimizin takdiri ile sektörümüzde birçok işletmenin yangından korunması amacıyla aldıkları önlemlerde imzamız olması nitelikli personelimizin ve kaliteli ürünlerimizin sonucudur.

Fiyat politikamızda müşterilerimizin bütçesini sarsmayan ve zorlamayan bir anlayışa sahibiz. Kaliteyi uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla elde etmeniz için üzerimize düşen görevi yerine getireceğimizden kuşkunuz olmasın.