Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Yemek pişirilen tüm şirket, hastane veya benzeri binaların mutfakları her zaman yangın riski altında olduğu için davlumbaz söndürme sistemleri döşenmesi büyük bir ihtiyaçtır. Personelin el yordamı ile ulaşabildiği bölgelerde çıkan yangınları kontrol etmek kolay olduğu için baca gibi uzak noktalara otomatik sistemli söndürme sistemleri monte edilmesi gerekir.

Davlumbaz söndürme sistemleri genel olarak mutfağın bütününe yönelik koruma da sağlayabilir. Sadece baca ve davlumbaz için değil mutfak ekipmanlarının tamamını kapsayacak şekilde döşenen kapsamlı bir yangın söndürme sistemi personelin kendini daha güvende hissetmesini sağlar.

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri 1
Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri 2
Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri 3
Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri 4
Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri 5
Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri 6
Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri 7
Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri 8

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Fiyatı

Günümüzde mutfak ekipmanlarının ve tabi ki personelin güvenliği söz konusu olduğunda, tehlikeli sayılabilecek mutfak gibi alanlarda kullanılan davlumbaz söndürme sistemleri fiyatı, ekonomik olarak fazla bir bütçe gerektirmez. Davlumbaz söndürme sistemleri özelde mutfağı ve personeli koruyor görünse de genelde tüm binayı koruyan bir sistem anlayışına sahiptir.

Büyük yatırımların yapıldığı lüks oteller, tedavi amaçlı yatak sayısı binleri bulan büyük hastaneler, fabrikalar veya okullar söz konusu olduğunda bacan kaynaklı bir yangının binanın herhangi bir yerinde başlayabileceği görülmektedir. Bu yüzden davlumbaz söndürme sistemleri fiyatı engel olacağı zararla kıyaslanamaz.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Yönetmeliği

Davlumbaz söndürme sistemleri yönetmeliği, müşterilerimizin ve firmamızın en büyük yol göstericisidir. Bilimsel hesaplamaları ve yasal prosedürleri içeren bu yönetmeliğe % 100 uyulması hem yangından korunmak hem de denetimlerden tam not almak için çok önemlidir.

Kaç metrede bir söndürme nozulu veya borusu bulunacağı, nerelere yerleştirileceği, kullanılacak malzeme veya söndürücü miktarı gibi onlarca detayı içeren davlumbaz söndürme sistemleri yönetmeliği iyi okunmalı ve anlaşılmalıdır.

Davlumbaz Söndürme Sistemi Hesabı

Binada hizmet verilen kişilerin toplamı 100’ü geçtiğinde zaruri olan davlumbaz söndürme sistemi hesabı kümülatif olarak teknik detayları içeren bir işlemdir. Mutfakların büyüklüğü, davlumbazların genişliği, bacaların yüksekliği ve genişliği, fritöz gibi mutfak ekipmanlarının kullanılma sıklığı ve hizmet verilen kişi sayısına göre davlumbaz söndürme sistemleri hesabı yapılmaktadır.

Otomatik sistem olduğu için alevlenmeyi algılayıcı sensörler aracılığıyla yapan ve yangına dönüşmeden yerinde müdahale eden bu sistemlerde boşaltma işlemi yükselen ısıyla eriyen borulardan başlamaktadır. Her kullanım merkezi kayıt paneline otomatik olarak bildirilir< Böylece her kullanımdan sonra bakım zamanı geldiği anlaşılır.

Davlumbaz Söndürme Sistemi Teknik Şartnamesi

Davlumbaz söndürme sistemi teknik şartnamesini oluştururken ilgili prosedürlerden faydalanmak gerekir. Alım yapacak firmaların özel talepleri olabileceği gibi genel kuralları da içeren genel bir tablo çıkarılmalıdır. Teknik detayları içeren şartnameler teslim süresi de bildirilmelidir.

Teknik şartnameler kullanılacak malzemeleri, sayılarını, ölçüleri vb birçok detayı barındırmalıdır. Davlumbaz söndürme sistemi teknik şartnamesi hem TSE standartlarından hem de Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik hükümlerinden yararlanmalıdır.